Hakkımızda

mlpiclogoluTürkiye sağlık sektöründe, 1993 yılında ‘Herkes İçin Sağlık’ felsefemizle yola çıktık. ‘Sağlıklı yaşamak, sağlık hizmetlerinden eşit derecede faydalanmak herkesin en temel hakkıdır’ ilkesiyle bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. MLP Care grubu olarak çeyrek asır önce Medical Park ile başladığımız yolculuğa ailemize katılan Liv Hospital ve VM Medical Park markalarıyla daha güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Bugün Uşak’tan Antalya’ya 17 ilde 29 hastane, 219 ameliyathane, 4.979 yatak kapasitesi ve 16 bini aşkın çalışanıyla sağlık sektörüne yön veren en büyük sağılık kurumu konumuna yükseldik.

Sağlıkta uluslararası standartları, uzman hekim kadrosu, hasta odaklı üstün hizmet anlayışını benimseyen Medical Park Hastaneler Grubu, Joint Commission International (JCI) akreditasyonu belgesine sahip hastaneleriyle bir yandan hizmet kalitesini daha da yukarılara çıkarmaya çalışırken diğer yandan yeni yatırımlarla yaygınlığını artırmaya devam ediyor. 2014 yılında Trabzon’da ve Ankara’da 2 hastanemizin açılışını gerçekleştirdik. 2015 yılında ise İstanbul’un en büyük ve kapsamlı hastanesi Medical Park Gaziosmanpaşa’yı hizmete soktuk. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek 2016 yılında beş yeni hastaneyi sektöre kazandırmayı hedefliyoruz.

Medical Park Hastaneler Grubu hakkında detaylı bilgi için: www.medicalpark.com.tr

SAĞLIĞA A PLUS MARKA

Medical Park’ın çeyrek asırlık gücünü arkamıza alarak 2013 yılında Liv Hospital ile sağlık sektörüne A plus bir marka kazandırdık. İstanbul ve Ankara’da hizmet veren Liv Hospital, ortaya koyduğu özel tedavi programları ve kişiselleştirilmiş sağlık hizmetiyle kısa zamanda Türkiye’nin referans hastanelerinden biri haline geldi. Türkiye’nin uluslararası arenada temsilcisi olmayı hedefleyen Liv Hospital, 2016 yılında Topkapı’da yeni bir sağlık üssü açarak zincire bir halka daha ekleyecek.

Liv Hospital hakkında detaylı bilgi için: www.livhospital.com

SAĞLIKTA VM DÖNEMİ

Sağlıkta en iyiye ulaşmak ve ihtiyaç duyan herkese ayrıcalıklı sağlık hizmetini sunma hedefimizi VM Medical Park markamızla bir kez daha gerçekleştirdik. Adını Value added in Medicine (Değer Katan Hizmet) sözünün baş harflerinden alan VM Medical Park, sağlıkta yeni bir döneme öncülük edecek. İlk hastanesini 2015 yılında Kocaeli’de açan VM Medical Park, 2016 yılında hastaneleriyle de hizmet yaygınlığını artıracak. VM Medical Park Bursa Hastanesi Ağustos 2016’da, VM Medical Park Bahçeşehir Hastanesi Ekim 2016’da hizmete başlayacak.

VM Medical Park hakkında detaylı bilgi için: www.vmmedicalpark.com

SPORCULARIN SAĞLIĞI BİZE EMANET

Türkiye’nin en büyük hastaneler grubu olarak öncelikli hedeflerimizden biri sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak. Bu nedenle kulüp ya da branş ayırt etmeden sporla ilgili birçok aktiviteye destek oluyoruz. Fenerbahçe, Galatasaray, Kasımpaşaspor, Trabzonspor Basketbol, Gaziantepspor, Samsunspor, Tofaş Spor Kulübü’nün de aralarında bulunduğu 4 süper lig futbol kulübü, 5 süper lig basketbol kulübü dahil toplam 20 spor kulübüne sponsorluk desteği veriyoruz. Türkiye’nin en büyük kulübünün de, Anadolu’daki bir takımımızın da elinden tutuyoruz.

ÜNİVERSİTELERLE AÇILAN YENİ PENCERE

Türkiye’de sağlık sektörünün günümüzde geldiği noktada, hastanelerin üniversitelerle kol kola ilerlemesi artık bir zorunluluk olmuştur. MLP Care olarak, biz de, afiliasyonun hem hastanelerin hem de üniversitelerin gelişimine olan katkısına olan inancımızla bu yönde adımlar attık.

Şu anda Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi ile Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin; Medical Park Bahçelievler Hastanesi ile Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin aynı işbirliğini yapmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Medical Park Hastaneler Grubu olarak, diğer hastanelerimizde de afiliasyon çalışmalarına devam etmeyi hedefliyoruz.

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ – İSÜ

Üniversiteler gerçekleştirdikleri ileri düzeydeki araştırmalar ve küresel ölçekli eğitim faaliyetleri ile topluma liderlik eden kurumlardır. İstinye Üniversitesi de toplumun sürdürülebilir gelişiminde sorumluluk ve görev alacak nesiller yetiştirmek amacıyla 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından resmi olarak 2015 yılında kurulmuştur. Eğitim sistemini ve akademik kadrolarını toplumun günümüzdeki ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlayan İstinye Üniversitesi, öğrenme süreci ile kişisel gelişimini hayat boyu devam ettirebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Özgür düşünen, sorgulayan, sorumluluk alan, yoğun çalışan ve bunu keyif alarak yapan nesillerin toplumun temelini oluşturduğu inancıyla İstinye Üniversitesi çatısı altında bilginin sadece aktarıldığı değil, aynı zamanda üretildiği de bir eğitim anlayışına hakimdir. Bireyin eğitim hayatının en önemli dönemine ev sahipliği yapacak olan İstinye Üniversitesi kısa sürede fikir ve bilgi üretiminin en önemli bir merkezlerinden biri olacak, yüksek kalitede mezunlar yetiştirerek toplumun bir bütün olarak sürdürülebilir gelişimine ve kalkınmasına katkıda bulunacaktır. Akademik dünyada yeni bir ışık olan İstinye Üniversitesi, yakın gelecekte açılacak tıp, sağlık bilimleri, diş hekimliği, eczacılık fakülteleriyle önce sağlık alanında; uzun vadede ise fen edebiyat, mühendislik, iktisadi ve idari bilimler ve mimarlık fakültelerinin de eğitim hayatına başlamasıyla diğer dallarda da ülkemizin önde gelen eğitim kurumları arasına girecektir.

Üniversite olarak misyonumuz, araştırma, planlama, eğitim ve öğretimde insani değerlerin temel dayanak noktası olarak öncelendiği; ülkemiz insanı başta olmak üzere, tüm insanlığa katkıda bulunma sorumluluğu taşıyan, gerçek anlamda üniversite ruhunu kavramış, düşüncelerini özgürce ifade edebilen, çağın gerekleri ile donanımlı, disiplinler arası ortak çalışma ruhu ile takım çalışması gerçekleştirilebilecek, öğrenmeyi öğrenmiş, bilgiyi analiz edebilme yeteneğine sahip, bilgiye değer veren ve insanlığın gerçek bilgiye ulaşma çabasına katkıda bulunabilecek, geleceğin toplumsal ve teknolojik gereksinimlerini algılamaya ve çözümlemeye duyarlı, toplumun değer yargılarına ve farklılıklarına saygılı, bilimsel etik değerlere uyan, üretken, nitelikli, aydın bireylerin yetişmesine katkıda bulunacak bir üniversite hizmeti yürütebilmektir.

İstinye Üniversitesi hakkında detaylı bilgi için: www.istinye.edu.tr