Topluma Katkı

Topluma Katkı

MLP Care olarak içinde bulunduğumuz toplumun yaşam kalitesinin artmasına katkı sağmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Misyonumuz doğrultusunda sağlıktan spora, birçok alanda markalarımız ile çalışmalar gerçekleştiriyor, anlamlı projelere imza atıyoruz. Ayrıca tüm hastanelerimiz bulundukları bölge ve o bölgede yaşayanlar için değer yaratma hedefiyle hareket ediyor.

Yeni Hayat

Medical Park organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak, bilinç oluşturmak, bağış ve yeni hayat oranlarını artırmak hedefiyle “Yeni Hayat” projesinin hayata geçmesine destek oldu. Ünlü gazeteci ve yazar Tuluhan Tekelioğlu’nun imzasını taşıyan “Yeni Hayat” belgeseli; organ bağışı yaparak hayattayken tanımadığı kişilerin kalbinde iz bırakanların, organ bağışı ile hayata tekrar bağlananların hikayelerini duygusal bir yaklaşımla ele alıyor.

Anneyiz, Sağlıklıyız

Hastalıkları oluşmadan erken tanı ile önceden yakalamak ve düzenli kontrollerle sağlıklı, mutlu ve üretken bir gelecek yaratmak hedefiyle yola çıkan Liv Hospital, gelecek nesli inşa eden kadınlar ve çocuklar için “Anneyiz Çocuğuz Sağlıklıyız” sosyal sorumluluk projesine imza attı. Projeye yaklaşık 1500 kadın katılırken, 250 çocuğa da çocuk sağlığı ve gelişimi muayenesi yapıldı.

Kalpten Kalbe

Kalp ve damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak için Liv Hospital’ın başlattığı sosyal sorumluluk projesi “Kalpten Kalbe” ile 4 ay içinde 1.400 kişi sağlık kontrolünden geçirildi. Projenin tarama programında kalp damar hastalığı risk faktörlerini araştıran bir anket ile risk skoru hesaplaması, elektrokardiyografi, açlık kan şekeri ve kolesterol paneli ile damar sertliği görüntülemesi ve buna bağlı kalp damar hastalığı riskini belirleyen koroner kalsiyum skorlaması yapıldı.

Biliyorum!

Liv Hospital, 4 bin kişiye yönelik, sosyal sorumluluk projesi “Biliyorum!” kapsamında geniş çaplı kanser taraması yaparak bir ilke imza attı. 4 ay süren ve 40 - 65 yaş arası bireylere meme, akciğer, kolon, rahim ağzı ve prostat kanseri taramasının yapıldığı projede çarpıcı veriler elde edildi. ‘Kendim için, sevdiklerim için, gelecek için kansere karşı önlemimi alacağım. Çünkü hayat güzeldir’ sloganı ile başlatılan projede çağın gerçeği kanserin tedavi süreçlerinde erken teşhisin önemine dikkat çekildi.

Birlikte Mümkün

Türkiye’nin ilk özel onkoloji hastanesini bünyesinden bulunduran Medical Park, bu alandaki birikiminden yola çıkarak kanserle mücadelede psikolojinin önemine dikkat çekmek üzere Psiko-onkoloji Derneği ile Birlikte Mümkün projesini hayata geçirdi. Medical Park, proje kapsamında hastalar, hasta yakınları, hekimler, sağlık personelinden oluşan grubun birlikte mücadele ettiği hastalık süreçlerine ücretsiz psikolojik desteği entegre etti.

Sponsorluklar

Medical Park ve Liv Hospital markalarımızla futboldan tenise uzanan geniş bir yelpazede kulüplere, spor komplekslerine, spor organizasyonlarına ve sporculara destek veriyoruz. Galatasaray’dan Ümraniyespor’a, Samsunspor’dan Giresunspor'a onlarca kulübün sağlık sponsorluğunu üstleniyoruz. Spor sponsorluklarımız ile çalışmalarımızı gururla sürdürmeye devam ettiriyoruz.

MLP Care olarak; markalarımızla sporcu sağlığı konusunda Türkiye’nin sağlık çıtasını yükseltmeyi hedefliyoruz. Sağlıklı sporcuların dünyada göstereceği başarıların ülkemizin tanıtımına ve marka değerine de katkı sağlayıcının bilincinde hareket ediyoruz. Ayrıca sporun toplum sağlığına katkı sağladığına inanıyoruz.